Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Videolar
 

Karakucak Güreş Sahasının Üzeri Kapatılıyor - | YUSUFELİ'NİN SESİ |
   
 Karakucak Güreş Sahasının Üzeri Kapatılıyor

Karakucak Güreş Sahasının Üzeri Kapatılıyor
 Yazy Boyutu

 Tarih : 17.07.2008 - 02:22:32 


Yusufeli Karakucak Güreş sahasının üzerinin yakın bir tarihte kapatılacağı bildirildi. Bu vesile ile İlçe halkı çok sevdiği Karakucak güreşlerini yağmur ve güneşten etkilenmeden izleyebilecek.


KARAKUÇAK GÜREŞ SAHASININ ÜZERİ KATATILIYOR

Yusufeli Karakucak Güreş sahasının üzerinin yakın bir tarihte kapatılacağı bildirildi. Bu vesile ile İlçe halkı çok sevdiği Karakucak güreşlerini yağmur ve güneşten etkilenmeden izleyebilecek.

Bu konuyla ilgili projelerin Bayındırlık Bakanlığı tarafından bitirildiği ve yapım ihalesinin ise 10 gün içinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali Fuat Uludağ, çok öncelerden beri gerçekleşmesi istenen bu projenin kendi döneminde hayata geçirilecek olmasından son derece mutlu olduğunu belirterek: “İlçe Gençlik Müdürlüğü olarak bir takım girişimlerde bulunarak Güreş sahamızın üzerinin kapatılması konusunda faaliyetler başlattık. Gerek.Gençlik ve Spor Personel Daire Başkanı Mehmet Kocatepe, gerekse Artvin Valiliği ile yapmış olduğumuz temaslar sonucunda, Güreş sahamızın üzerinin kapatılması konusunda sevindirici gelişmeler yaşandı.bir kaç gün içinde ihalesi yapılacak bu işin, kısa bir sürede tamamlanarak, önümüzde ki Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşlerine mutlaka yetişeceğinin müjdesini İlçe halkına vermek istiyorum.Bu Projenin hayaca geçmesinde büyük katkısı olan Gençlik ve Spor Personel Daire Başkanı Mehmet Kocatepe’ye çok teşekkür ediyorum.Kuskusuz onun direktifleri doğrultusunda bu proje başlama imkanı bulmuştur.Ayrıca Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu’ya da projeye verdiği  önemli desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.Projenin bitimiyle, bazı yıllar yağışlar nedeniyle olması gerekenden daha sönük geçen Yusufeli Karakucak Güreşleri Yağmur ve Güneş’ten etkilenmeden görkemli bir şekilde gerçekleşecek.Bunu hak eden Yusufeli halkına şimdiden hayırlı olsun.” Dedi.

Son olarak Spor salonunun restorası hakkında bilgi veren Ali Fuat Uludağ Spor salonunun: kazan dairesi, kalorifer petekleri,ışıklandırma ve havalandırma sistemlerinin değiştirileceğini ve Salona Sporcu koruyucularının yapılacağını belirterek:”konula ilgili kaynak sorunumuz yoktur.İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü konuyla ilgili çalışmalara başlamıştır.” Diyerek sözlerini tamamladı. Editör :  Yusufeli'nin Sesi

Payla? |

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Nihat Ağyürek

 Kategori  Spor

2014 Ki?i Tarafyndan Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayytly Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Di?er Ba?lyklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Hasan ÖRÜCÜ

Hasan ÖRÜCÜ ¬
Yazı Eklenmemiş

Fatih Poyraz

Fatih Poyraz ¬
İki farklı farkediş

Oktay Erkan

Oktay Erkan ¬
Kendini Bilmeyen Üç Beş densiz

Sevinç Tunç

Sevinç Tunç ¬
TÜRKLERİN AKDENİZ ÇIKARMASI
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Eylül 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 160
 Dün : 515
 Toplam : 735879
 Ip No : 34.231.247.139
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.7227 5.7330
  Euro 5.2776 5.3126
 
 Hava Durumu 
 Reklam

Yusufeli | Siyaset | Turizm | Kültür - Sanat | Spor | Röportajlar | Aktüalite | Eğitim | Sağlık | VİDEOLAR | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2007-2014- | YUSUFELİ'NİN SESİ | - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.