Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Videolar
 

Dr.Seyfettin Demirci Yusufeli Ziyaretinde - | YUSUFELİ'NİN SESİ |
   
 Dr.Seyfettin Demirci Yusufeli Ziyaretinde

Dr.Seyfettin Demirci Yusufeli Ziyaretinde
 Yazy Boyutu

 Tarih : 10.01.2010 - 12:45:25 


İl Sağlık Müdürü Dr.Seyfettin Demirci Yusufeli Devlet Hastanesi Ziyaretinde Bulundu ve Eksiklikler hakkında denetleme yaptı.


İl Sağlık Müdürü Dr.Seyfettin Demirci Yusufeli Devlet Hastanesi Ziyaretinde Bulundu ve Eksiklikler hakkında denetleme yaptı.

Artvin Sağlık İl Müdürü Dr. Seyfettin DEMİRCİ ve Müdür Yardımcısı Dr.Erol HALLAÇ Yusufeli Devlet Hastanesi’ni ve 2010 yılının 11 Ocak tarihinde ilimizde uygulamaya başlanacak olan Aile Hekimliği konusunda çalışmaları yerinde görmek için ziyarette bulundu.Eksikliklerin giderilmesi konusunda yetkililere talimatlar veren Dr.DEMİRCİ, Dr.HALLAÇ ile beraber 2009 yılında Yusufeli Devlet Hastanesi’nde hizmete açılan binanın Uzman Hekim poliklinikleri, Diş poliklinikleri, Laboratuar hizmet bölümü inşaatı, yeni tamamlanan ve 4 ocak pazartesi günü hizmete açılan Diyaliz merkezini de kontrol amacı ile gezdi.

Diyaliz merkezi, dört hemşire, bir hizmetli ve bir sağlık memuru ile yürütülen Diyaliz Hizmetleri beş adet diyaliz cihazı ile bu hizmeti yürütmektedir. 11 hastaya ayda 143  seans ile hizmet verilmektedir.

Dr.DEMİRCİ ’nin Yusufeli Devlet Hastanesi ziyareti öncesi ise 112 komuta Kontrol Merkezi Şube Müdürü Hacı CESİM Sağlık İl Müdürünü arayarak Yusufeli Devlet Hastanesi’nde 29 haftalık ikiz gebeliği olan bir hastanın acilen sezaryen edilmesi ve bebeklerde kalp atımlarının yavaş olması nedeniyle sezaryen sonrası yeni doğan yoğun bakım ünitesine acilen sevk edilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Trabzon 112 Komuta Kontrol Merkezi aranarak hava sevk ambulansı istendi. Gelen helikopter ambulansı ile hasta Erzurum Nenehatun Kadın Doğum Hastanesine sevk edildi. Erzurum’da acil sezaryen ameliyatına alınan annenin ve bebeklerin genel durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Bebekler daha sonra Erzurum Yakutiye Araştırma Hastanesi Yenidoğan servisine alındı.

İl Müdürü Dr.Seyfettin DEMİRCİ Yusufeli Devlet Hastanesi’nde görev yapan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Yeliz AKÇELİK ‘in yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Ayrıca Sağlık İl Müdürü Dr.Seyfettin DEMİRCİ Sağlık Bakanlığımızın sağlık konusundaki hassasiyetine değindi.

Dr.DEMİRCİ Geçmişte bir hastayı bir yere görütürken karşılaşılan zorlukları anlatırken, bir baba çocuğunu hastaneye ya da sağlık ocağına götürürken çok büyük zorluklar çekiyordu.

Artık öyle değil, şimdi hastaneye yada sağlık ocağına gelemeyecek durumdakilerin ayağına gerekli sağlık ekipmanlarımız gidiyor diyerek, şuanda önemli hasta sevklerinin hava ambulansı ile gerçekleştiğini söyledi.

Gelecekte daha sağlıklı ve daha hızlı sağlık hizmetlerinin olacağını belirten Dr.Seyfettin DEMİRCİ sözlerini  “geçmişteki sağlık hizmetlerinde çaresizlik vardı fakat durum değişti, halkımız bugün daha güzel bir sağlık hizmetleriyle karşı karşıya ve yarın bu sağlık hizmetleri daha iyi yerlere gelecek” cümlesiyle özetledi.Haber.Artvin Sağlık Editör :  Yusufeli'nin Sesi

Payla? |

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 10 Puan Verildi
 Kaynak :  Adem Demirkıran

 Kategori  Sağlık

10145 Ki?i Tarafyndan Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayytly Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Di?er Ba?lyklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Hasan ÖRÜCÜ

Hasan ÖRÜCÜ ¬
Yazı Eklenmemiş

Fatih Poyraz

Fatih Poyraz ¬
İki farklı farkediş

Oktay Erkan

Oktay Erkan ¬
Kendini Bilmeyen Üç Beş densiz

Sevinç Tunç

Sevinç Tunç ¬
TÜRKLERİN AKDENİZ ÇIKARMASI
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Eylül 2021

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 80
 Dün : 231
 Toplam : 980446
 Ip No : 3.239.58.199
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
 Reklam

Yusufeli | Siyaset | Turizm | Kültür - Sanat | Spor | Röportajlar | Aktüalite | Eğitim | Sağlık | VİDEOLAR | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2007-2014- | YUSUFELİ'NİN SESİ | - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.