Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Videolar
 

Dp İlçe Başkanı Keleş,”Yiğidi Öldür, Hakkını Ver” - | YUSUFELİ'NİN SESİ |
   
 Dp İlçe Başkanı Keleş,”Yiğidi Öldür, Hakkını Ver”

Dp İlçe Başkanı Keleş,”Yiğidi Öldür, Hakkını Ver”
 Yazy Boyutu

 Tarih : 18.05.2010 - 23:04:31 


Yusufeli’nde ANAP ve Doğru Yol Partililer, Demokrat Parti çatısı altında ilk toplantısını yaptı.


Toplantı Yusufeli Köşk Restoran’da yapıldı. Toplantıya çok sayıda partili katıldı. Toplantıda ilk konuşmayı Demokrat Parti Yusufeli İlçe Başkanı Ahmet Keleş yaptı. Keleş,” Eski Doğru Yol Partili ve ANAP’lı şimdi ise Demokrat Partili arkadaşlarım biz birleştik bütünleştik. Bundan sonra Demokrat Parti çatısı altında siyaset yapacağız. Geçmişe hiçbir zaman dönüp bakmayacağız. Ders alacağız fakat geriye dönmeyeceğiz. İlçe yönetimi olarak devamlı ileri bakmamız lazım.”dedi.

 

İlçe Başkanı Keleş, ”Yine Biz Geleceğiz”

 

İlçe Başkanı Keleş,”ANAP ve Doğru Yol Partili üye arkadaşlarım Demokrat Parti çatısı altında birleştiğimiz için üye kayıtlarımız yeniden, sil baştan yapılacaktır. Genel merkezden gelen talimatlara göre bütün üye arkadaşlarımızın Demokrat Parti çatısı altında üyelikleri yenilenecektir. O bakımdan tüm Demokrat Partili arkadaşlarım partimiz açıktır. Her dakika gidip oradan bilgi alabilirsiniz. Üye kayıtlarını yaptırabilirsiniz. Evet sevgili arkadaşlar gerçekten işimiz zor. Karşımızda tek partili, güçlü bir iktidar var. Bunun karşısında durmak mücadele etmek herkesin işi ve aşı değildir.  Ancak biz elli yıldır bu ülkede siyaset yapıyoruz. Demokrat Partiden başlayarak Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi, ANAP ve yine Demokrat Parti. Biz buradan geldik. Çok büyük sıkıntılar çekerek geldik. Sayın Demirel’in lafı vardır. “Yedi sefer gittim. Sekiz sefer geldim.” Bizde aynıyız. Yani altı yüz sene Osmanlı imparatoruna kalmayan bir devlet kimseye kalmaz. Herkes görevini yapacak zamanında,  zamanı geldi mi diğer arkadaşa devredecek veya diğer kişilere devredecek. O bakımdan bizim işimiz gerçekten zor hele hele Yusufeli’nde olmak,  Yusufeli’nde yaşamak. Yusufeli’nin baraj meselesinin olduğu sürede de gerçekten geleceğimizin hiç aydınlık olduğunu görmüyoruz.”diye belirtti.

 

“Yusufeli’nin Yeni Yerleşim Yerinin Bir An Önce Belirlenip, İnşasına Başlanması Gerekir”

 

Keleş ayrıca,”Yusufeli sorunlarına gelirsek eğer; Barajdan dolayı kaldırılacak ilçe evlerinin bir an önce yapılması ve oraya yerleşme yerinin bir an  önce sağlanması lazım.  Bir örnek veriyim size, Narlıkta yoldan dolayı istimlak olmuş 64 hane parasını aldı.  4 hanesi Yusufeli’ne geldi.  60 hanesi Artvin’den o tarafa gitti. Hopa’yı geçtiler.  Bunun ardından 17 tane köyümüz var. Bu köylerimizde barajdan dolayı değil. Yoldan dolayı istimlak olacak. Bu göç hat safhaya çıkacak ve geri dönmeyecekler. İlçe merkezide istimlak olacak kimse kalmayacak. Ancak ilçe yerini yaparsanız, bir an önce o insanlar aldıkları parayı yeni yerleşim yerinde yeni ilçede kullanırlar. Burada kalırlar. Burada kalmaları içinde yeni yerleşim yerine temel atılıp başlanması lazım. Bir diğer konumuz ise HES  projeleri. Yusufeli’nde baraj dedikleri HES  projeleri çıktı. Sarıgöl  deresi, İspir deresi, Çoruh vadisi olmak üzere  Tekkale, Yüncüler, Dokumacılar, Barhal, Bıçakçılar, Demirdöven ve Öğdem bölgelerinin tamamında ikişer tane, üçer tane,  beşer tane HES projesi var. Yani değirmen tipi projeler. Bir atasözü vardır. “Su akar Türk bakar.” Bende diyorum ki bu sözü değiştireceğiz. Su akacak Yusufeli bakmayacak Yusufeli kazanacak. Örneğin Demirdöven’de santral yapılacak. Elektrik üretilecek. O köydeki veya o bölgedeki insanlara o elektrikten bedava elektrik vermeleri lazım. Biz onun mücadelesini yapacağız. Yusufeli’nde Yusufeli insanları bedava elektrik  kullanmaları lazım. Evet biz vatanımızı, milletimizi seviyoruz. Ama hep biz mi seveceğiz. Biz doğduğumuzu, duyduğumuzu, her şeyimizi, toprağımızı, anılarımızı bırakıyoruz. Devletimizden bu yörede yaşayan insanlar içinde biraz fedakarlık yapmalarını istiyoruz. O insanlara, o bölgedeki insanlara Yusufeli’nde ki insanlara elektriği bedava vermesi lazım. Orda çalışacak insanların Yusufeli den köylerinden olması lazım. Ankara’dan, Konya’dan gelmesi gerekmiyor.” Dedi.

 

 

Keleş,”Yiğidi Öldür, Hakkını Ver”

 

Demokrat Parti İlçe Başkanı Ahmet Keleş,” Bu bölgede Karayolları yol çalışması  devam etmektedir. Yiğidi öldüreceksin hakkını vereceksin. Başta milletvekili sayın Ertekin Çolak’a, sayın Valimize ve il encümenimiz sayın Mahmut Kaçmaz beye teşekkür etmek istiyorum. Elli yıldır yapılan kazma kürekle yolda şimdi genişleme yapılıyor. Bu yoların yapımında emeği geçen  bütün herkese teşekkür ederim. Ayrıca Sarigöl’de başlamışlar. Ben diyorum ki ayni şekilde Öğdem tarafına yapılması lazım. Bu yolda çalışmalarından dolayı Tekkale köyü gerçekten örnek göstermemiz gerekiyor. Neden göstermemiz gerekiyor? Kamulaştırma ücreti yok. Hiçbir şey yok.Hiçbir şey almıyor. Kendi arazisinden, kendi yerinden bir metre, iki metre yol veriyor. Ayrıca birde imece usulü önünden veya arkasından duvar çalışması yapıyorlar, katkı sağlıyorlar.”dedi.

 

 

“KÖYDES’te Kontroller Yapılmıyor”

 

Keleş konuşmasının devamında,”İkinci bir konu yine Tekkale üzerinde. Bundan üç dört sene önce yangın oldu. 17 hane yandı. Burada eleştirdiğim nokta evleri yanan vatandaşlara ilçe sular altında kalacak diye ev yapmayan devlet ve yetkililer, su altında kalacak yerlere niye müsaade ediyor.

Ayrıca Köydes projesi denilen yeni bir uygulama başlatıldı. Ancak denetleme yok. Köydes projesinde örnek veriyorum. Bir köyde üç dört sefer içme suyu yapılır mı? Ya bir sene yapıyorlar su akmıyor. İkinci sene yapıyorlar yine su akmıyor. Üçüncü sene yapıyorlar yine yok dördüncü sene zor akıyor. Yazıktır bu paralara. Bende diyorum ki Köydes projesinde Kaymakam dahil ve o konumdaki görevli olan arkadaşlara rica ediyorum. Kendiniz kontrol edin yazıktır bu devletin parasına. Köydes projesinde yol beton çalışmaları iki yıl geçmesine rağmen şuanda kazılmış. Aynı bizim Yusufeli belediyesinin caddeleri gibi çukur olmuş yani burada bu denetim o kontrollerin başında bulunursalar bunların hiçbiri olmaz. Aslında bu hizmet hepimize bütün köylülere geliyor. Hepimiz değerlendirmemiz lazım. Bir yıl sonra iki yıl sonra o betonda kullanılmaz hale geliyor. Beton yapılmış üç metre yol, araba zor sığıyor. 100 metre 200 metre bilemedin 300 metre geri gideceksin ki yol veresin. Yol verme yerleri yapılmamış cepler yapılmamış yapılan cepler uzak olmuş artı zaten yapmışsın üç metre yol ya arkasını bari doldur. Arabanın tekerleği yoldan aşağı indimi çıkamıyor. Ya çekici getireceksin yada vinç getireceksin. Orda köydeki insanlar bile bunu yaptırabilir. Orda bir iki kamyon hafriyat getirseler yinede iş görür. “diye kaydetti.

 

 

“Öğretmen Lisesi İçin Çalışanlara ve Başkan Aytekin’e Teşekkür “

 

DP Yusufeli İlçe Başkanı Keleş konuşmasının sonlarına doğru,”Bu yıl açılacak olan Anadolu Öğretmen lisesine emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ederim. Bunun yanında yüksekokul projesi var. Bir katı yapıldı. Ne hikmetse öyle kaldı. Sayın milletvekilinden, sayın Belediye Başkanından, sayın dernek başkanından kim varsa ondan bu okulun bu seneye yetiştirilip Yusufeli’ne kazandırılmasını istemek lazım.

 

Belediye Başkanına bir konuda teşekkürüm var. Bizlerin 50 yıldır yapamadığı sanayi sitesi inşaatını 1 yılda  yaptı. Bunun için belediye başkanına teşekkür ederim. Diğer partili arkadaşlar bunu eleştirdi. Sanayi sitesi baraj gölü altunda kalacak, neden yapıyorsun bu yatırımı diye. Katılmıyorum bu eleştirilere bunlar ihtiyaçtır. Yapılması gerekli. Bu işi yapmak kolay değil. Diğer taraftan kaldırım ve yollara kilit parke döşeme çalışması başladı. Yusufeli’ne dışarıdan girince insanın içi açılıyor.  Kendisine teşekkür ederiz. “dedi.

 

Yol Arkadaşlarını Tanıttı

 

DP İlçe Başkanı Ahmet Keleş konuşmasının son bölümünde,”Yeni çıktığımız yolda işimiz zor. Biz kalıcı değiliz. Partimiz bize parti içerisinde, nerede görev verirse biz orada görev yapmaya hazırız. Yeni yönetim kurulu olarak çıktığımız yolun zorluklarını biliyoruz. Fakat bizi rahatlatan tek şey Demokrat Partinin Yusufeli’nde güçlü bir parti olmasıdır.  Beraber yola çıktığımız yeni yönetim kurulunu sizlere tanıtmak istiyorum. Yeni yönetimimiz Mehmet Tunç, Mustafa Toprak, Gürel Cezayirli, Murat Derdiyok, Hasan Özalp, Ömer Köse, Hikmet Polat, Mustafa Küçükşen, Erdal Tüysüz, Ahmet Akıcı, Hüseyin Alkan, İbrahim Yıldırım, Hüseyin Kaplan’dan oluşuyor. Yeni yönetimde ki arkadaşlarla birlikte her zaman yanınızda olup, birlikte çalışacağız.”diye konuştu.

 

 

Çeltikçioğlu” Yusufeli seçmeninin karşına nasıl gelecekler çok merak ediyorum.”

 

İlçe Başkanı Ahmet Keleş’in konuşmasının sonrasında toplantıya telefonla katılan eski Orman Bakanı Hasan Ekinci, toplantıya katılanları ve toplantıyı düzenleyen ilçe başkanını kutladı. Çalışmalara hız verin diyerek birlik ve beraberliğinizi güçlendirin diye konuştu.

 

Yine toplantıya telefonla katılan Demokrat Parti  Genel İdare Kurulu üyesi olan hemşerimiz Adnan Çeltikçioğlu’da, salonda bulunan partililere seslendi. Bu toplantıyı tertip eden ilçe başkanını yaptığı bu çalışmadan dolayı kutladığını dile getirdi. Çeltikçioğlu,” Yusufeli için bir şey yapmaya çalışan, birlik ve beraberlik için bir araya gelen,  bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Siyasetin çok zor olduğu bu günlerde siyaset yapmaya çalışıyorsunuz. Yusufeli’nin içerisinde bulunduğu pozisyonu hepiniz canlı canlı izliyorsunuz. Biz zaman zaman ayrı kulvarlarda siyaset yapan iki partiyi bir araya getirip birlik, beraberlik ve dostluk içerisinde siyaset yapacağımızı bütün Artvin, Türkiye’ye ve Dünya’ya göstermeye çalışıyoruz. Birkaç seçimdir Yusufeli’nde ki barajlar, Yusufeli’nin yerleşim yeri sizlerin kafasını hep meşgul attı. Bütün siyasetçilere bunları sordunuz. Herkes iktidara geldiğinde Yusufeli’nin yeni yerleşim yerini ve Yusufeli barajı işini halledeceğini söyledi. Artık önümüzde yeni bir seçim var. Merak ediyorum. Şimdi neler söylenecek. Hala önümüzde Yusufeli yerleşim yeri var sonucu belli olmayan. Yusufeli barajı var. Yusufeli’nde barajı yapmak. Yusufeli’ne en iyi yerleşim yerini yapmak illa Yusufeli’nde doğmayı gerektirmiyor. Yüreği Yusufeli için çarpan Yusufeli insanı ile aynı kaderi paylaştığına inanan insanların arkasında durmanızı gerektiriyor.  1940 yılından beri Demokrat Parti ve partinin felsefesi için mücadele ediyoruz. Arada bu büyük ağacın gövdesinden yan dallar çıkmış olabilir. Ama şimdi bu yan dalları da topladık. Hepsi tekrar tek gövde üzerinde Demokrat parti olarak insanlarımızın önüne çıkıyor.  Bize destek olun. Biz desteği ve gücü sizden alacağız. Sizlere güveniyorum ve sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. “diye belirtti.

 

Toplantı yemeğin ardından sona erdi. Editör :  Yusufeli'nin Sesi

Payla? |

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 2 Puan Verildi
 Kaynak :  Yusufeli'nin Sesi

 Kategori  Siyaset

16502 Ki?i Tarafyndan Okundu.

Yorum ( 1 )   

 Artvinli

31.12.2010 23:52:56 

  Herşey hizmet için

Cevapla


Yapılan çalışmlar Allah rızası için yapılırsa kimse yorulmayacağı gibi kimseden de takdir beklemez.Yusufeli tarihinde alamayacağı yatırımları almıştır.bunu Mertçe siyaset yapmadan ancak yusufeli li farklı bir siyasi parti başkanı söyleyebilir. kim ilçe için bir taş koyarsa allah ondan razı olsun. Ertekin bey gerçekten beklenenin üzerinde bir katkı yapmıştır. DP için hayırlısı olsun..Saygılar


Yp Adresi Kayytly   

Sayfa  

 Bu Kateoriye Ait Di?er Ba?lyklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Hasan ÖRÜCÜ

Hasan ÖRÜCÜ ¬
Yazı Eklenmemiş

Fatih Poyraz

Fatih Poyraz ¬
İki farklı farkediş

Oktay Erkan

Oktay Erkan ¬
Kendini Bilmeyen Üç Beş densiz

Sevinç Tunç

Sevinç Tunç ¬
TÜRKLERİN AKDENİZ ÇIKARMASI
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Ekim 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 2
 Bugün : 178
 Dün : 227
 Toplam : 899980
 Ip No : 54.236.35.159
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
 Reklam

Yusufeli | Siyaset | Turizm | Kültür - Sanat | Spor | Röportajlar | Aktüalite | Eğitim | Sağlık | VİDEOLAR | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2007-2014- | YUSUFELİ'NİN SESİ | - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.