Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Videolar
 

Yusufeli Futbol Sahası Açıldı - | YUSUFELİ'NİN SESİ |
   
 Yusufeli Futbol Sahası Açıldı

Yusufeli Futbol Sahası Açıldı
 Yazy Boyutu

 Tarih : 17.08.2010 - 20:04:59 


Gençlik Ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan Yusufeli suni çim futbol sahası törenle hizmete açıldı.


9 Ağustos günü gerçekleştirilen açılışa Artvin milletvekili Ertekin Çolak, Yusufeli Kaymakamı Emre Nebioğlu, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Gençlik Ve Spor İl Müdürü Arif Hikmet Çakır, Yusufeli Gençlik Spor Müdürü İbrahim Uyumaz, İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Kaçmaz, siyasi parti temsilcileri ve Yusufeli halkı katıldı.
Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Yusufeli belediye başkanı Eyüp Aytekin; sporun gençlerin olumlu yönde kişilik gelişimini sağlamada çok önemli olduğunu söyledi ve 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde spor sahasının çimlendirilmesi yönünde sözlerinin olduğunu vurgulayarak “bugün bu vaadimizi gerçekleştiriyoruz” dedi. Yusufeli Kaymakamı Emre Nebioğlu’na, gençlik spor çalışanlarına ve özellikle Mehmet Kocatepe ’ye emeklerinden ötürü teşekkür eden Başkan Eyüp Aytekin, futbol sahasının düzenlenmesi konusunda kendilerini ümitlendiren Artvin milletvekili Ertekin Çolak ve Gençlik Ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe’den aldıkları ışıkla böyle bir sözü verdiklerini belitti.
Aynı alanda kano federasyonu tarafından yapılacak olan yapay kano parkuruna da değinen Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, belediye olarak imar konusunda gerekli teknik desteği verdiklerini ifade etti ve yapılacak parkurun Türkiye’de bir ilk olacağını vurguladı. Hem giriş hem de çıkış bölümünde iki havuz bulunacağını ve gençlerin isteği olan yüzme havuzunun da bu parkurla beraber gerçekleştirileceğini söyleyen Başkan Aytekin,” Aynı alanda park bahçe düzenlemeleri de yapılacağından bu alan güzel bir mesire yeri olacak.
Yine kano parkurunun yanında 20–25 kişilik kamp tesisi yapılarak gerek kano takımlarımız gerekse diğer spor takımlarımızın burada kamp yapmalarına imkan hazırlayacak “ dedi.
Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Yusufeli Kaymakamı Emre Nebioğlu ise Yusufeli’nin turizm konusunda rüştünü ispatlamış bir ilçe olduğunu söyledi. Emre Nebioğlu, Yusufeli’nin eğitim ve öğretim konusunda da büyük gelişmeler kaydettiğini ve son dönemde kazandırılan eğitim kurumları ile ilçenin bir eğitim merkezi olma yolunda kararlılığını gösterdiğini söyledi. Sportif faaliyetlere paralel olarak ilçemiz muadil ilçelerle karşılaştırıldığında gerçekten de çok kapsamlı sportif tesislere sahiptir” diyen Emre Nebioğlu “İşte bugün burada açılışını yaptığımız tesis de bu tesislerin son halkasını oluşturmaktadır” dedi.
Futbol sahası açılışı için Yusufeli’ne gelen Artvin milletvekili Ertekin Çolak konuşmasında Yusufeli şartlarında standartlara uygun çok güzel bir tesisin açılışını yapacaklarını söyledi. Eğitimle ilgili önemli çalışmaların da yapıldığına dikkat çeken Ertekin Çolak,ilk defa bu sene Yusufeli Anadolu Öğretmen Lisesi açıldığını belirterek bu sene için 60 öğrenci alacak olan okulun 20 öğrencisinin yusufeliden olduğunu ifade etti.Yusufeli’nde büyük bir eksiklikti diyen Çolak,yıllardan beri.ilçemizden Anadolu öğretmen liselerine çok sayıda öğrencilerimiz gidiyor. Ayrıca turizm konusunda önemli bir noktaya gelen Yusufeli’nde turizm meslek lisesinin açılması için tüm yazışmalarımız tamamlanmış durumda. Turizm meslek lisesinin açılışıyla ilgili vatandaşlarımıza yakın bir zamanda müjde vereceğim. Bunun yanı sıra Yusufeli yüksekokulunun bina inşaatının ruhsat problemleri aşıldı. İnşaatını tamamlamaya çalıştığımız okulumuzu bu seneye yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.
Renkli görüntülerin yaşandığı açılışta sahanın ilk futbolu da oynandı. Belediye Başkanı Eyüp aytekin, İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Kaçmaz ve İlçe Emniyet Amiri Güray Aksüt Yusufeli Belediyesi adına top koşturdular.Yusufeli belediyesi ve Yusufeli Spor Kulübü arasında yapılan karşılaşmayı Yusufeli Spor Kulübü kazandı.


 Editör :  Yusufeli'nin Sesi

Payla? |

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 9 Puan Verildi
 Kaynak :  yb

 Kategori  Spor

10194 Ki?i Tarafyndan Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayytly Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Di?er Ba?lyklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Hasan ÖRÜCÜ

Hasan ÖRÜCÜ ¬
Yazı Eklenmemiş

Fatih Poyraz

Fatih Poyraz ¬
İki farklı farkediş

Oktay Erkan

Oktay Erkan ¬
Kendini Bilmeyen Üç Beş densiz

Sevinç Tunç

Sevinç Tunç ¬
TÜRKLERİN AKDENİZ ÇIKARMASI
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Eylül 2021

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 7
 Bugün : 109
 Dün : 231
 Toplam : 980475
 Ip No : 3.239.58.199
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
 Reklam

Yusufeli | Siyaset | Turizm | Kültür - Sanat | Spor | Röportajlar | Aktüalite | Eğitim | Sağlık | VİDEOLAR | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2007-2014- | YUSUFELİ'NİN SESİ | - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.