Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Videolar
 

Her şey daha müreffeh, huzurlu ve kalkınmış bir Artvin için - | YUSUFELİ'NİN SESİ |
   
 Her şey daha müreffeh, huzurlu ve kalkınmış bir Artvin için

Her şey daha müreffeh, huzurlu ve kalkınmış bir Artvin için
 Yazy Boyutu

 Tarih : 21.03.2011 - 10:16:02 


“AK Parti Genel Merkezimiz tarafından Artvin için en uygun milletvekili adayının gösterileceğinden eminim. Aday gösterilsem de gösterilmesem de AK Parti Artvin milletvekili aday adayı olarak, bir Artvin evladı olarak hizmet için bir nefer olduğumu ifade etmek isterim


Yeni Ufuklara Yelken Açacağız

 

          AK Parti’de genç, dinamik ve başarılı bir isim milletvekilliği için aday adaylığını koydu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın düşüncelerini kendine şiar edinerek beraber yürümek adına yola çıkan Nusret Yazıcı, heyecanını, mücadele azmini kullanarak Artvin’in T.B.M.M.’nde daha iyi temsil edilmesini sağlamak istiyor. Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin bir parçası olan Artvin’imizin daha iyi noktalara taşınması adına taşın altına elini koymayı arzuluyor. Yeni kurulan Hopa Meslek Yüksek Okulu’nda gösterdiği başarı ile dikkatleri üzerine çekmiş olan Nusret Yazıcı şimdi aynı başarıyı siyaset alanında tekrarlayacağından emin bir şekilde aday adaylığı çalışmalarını sürdürüyor. Milletvekili olacak kişinin yaklaşık 165 bin Artvin halkının sorumluluğunu omuzlarında hissetmesi gerektiğine vurgu yapan Nusret Yazıcı, siyaset aslında bir cesaret işidir, diyor. Burada cesaret gerektiren konunun halkın vebalini taşıma olduğunun altını çizen Nusret Yazıcı, Artvin’in bir evladı olarak Artvin’e ve ülkeye hizmetin bir neferi olacağı iddiasını dile getiriyor.

Yazıcı, Ak Parti tarafından gerçekleştirilecek olan teşkilat yoklamasında alacağı oyları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunup göreve hazır olduğunu söyleyeceğini anlatıyor. 12 Haziran 2011’de milletvekili olduğu taktirde Artvin halkının onur ve güven duyacağı bir vekil olacağını iddia eden Yazıcı, Artvin’in var olan potansiyelini ortaya çıkaracağını ileri sürüyor.

Ak Parti ile pasaportumuzdaki Ay Yıldız’ın kıymeti artmıştır

Aday adaylığını açıkladıktan sonra Ak Parti iktidarının ülkemize ve dünyaya kazandırdıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yazıcı; Ak Parti ile pasaportumuzdaki Ay Yıldız’ın kıymetinin arttığını belirtti. Açıklamalarında Ak Parti Milletvekili aday adayı Nusret Yazıcı; “Bir ülkede mevcut ekonomik sorunların çözülmesi ve ülkenin kalkınması demokratikleşme ile doğrudan bağlantılıdır. Dünyada en gelişmiş ekonomilere sahip devletlerin aynı zamanda demokratik ülkeler olmaları tesadüf değildir. Bu açıdan hızlı bir kalkınma, her şeyden önce ülke içinde demokratikleşmenin sağlanması ile mümkündür. Bu bakımdan AK Partinin dokuz yıla yaklaşan iktidar süresi oldukça önemli bir göstergedir.Herkesin bildiği gibi AK Parti iktidarından önce Türkiye ekonomisi tarihindeki en zorlu günlerini yaşıyordu. Çok iyi hatırlayacağınız üzere, Türkiye dünya ekonomisinde 26. sırada olmasının ötesinde borç sarmalına girmiş ve memurlarının maaşlarını bile ödemekte sıkıntı çeken bir ülkeydi. AK Parti iktidarı öncesinde kişi başına düşen gelirde 3.500 Dolar, enflasyonda %30’lar seviyesindeydik. Şu anda dünyanın 17. büyük ekonomisi, kişi başına düşen geliri 10.000 Doların üzerinde, enflasyonu %10’un altında olan en önemlisi de dünyada itibarı olan sözü geçen bir ülke ve bu ülkenin evlatları düzeyine yükselmiş durumdayız.”dedi.

Türkiye artık Dünya’da sözü dinlenen ve model alınan bir ülke haline gelmiştir

Türkiye’nin Dünya’da sözü dinlenen ve model alınan bir ülke haline geldiğine vurgu yapan Yazıcı, ülkemizin gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen ülke olduğunun altını çizdi. Ve tüm bu gelişmelerin aslında demokratikleşme yolunda atılan emin adımlar sayesinde olduğuna dikkat çeken Yazıcı, güçlü, kararlı, etkili bir iktidar olan Ak Parti’nin ülkemizi 2023 yılına taşıyacak dinamizme ve inanca sahip olduğunu ifade etti. Yazıcı, “ Aynı şekilde demokrasimizin üstü de bir vesayet perdesiyle örtülmüştü. AK Parti, iktidarda bulunduğu süre zarfında Türkiye’nin demokratikleşmesi yönünde önemli adımlar attı. Türkiye’ye huzur, barış ve istikrarı getirdi. Son Anayasa referandumu bu durumun en bariz örneğidir. Referandum aracılığıyla Türkiye’de milli iradenin gerçek anlamda tecelli etmesi, ülkenin toplumumuzun layık olduğu şekilde en gelişmiş demokrasi ve özgürlük standartlarına kavuşması yönünde adımlar atıldı. AK Parti iktidarıyla birlikte gördük ki, demokratikleştikçe ekonomik sorunlarımızı daha kolay çözüyoruz. Gördük ki, özgürlük anlayışımızın genişlemesi milletimizin temel sorunlarının azalmasını sağlıyor.

AK Parti izlediği politikalar ile hem komşu coğrafyaları hem de tüm dünyayı etkileyen bir yüze sahiptir. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yalnızca ülkemizin değil tüm Ortadoğu’nun kahramanı ve dünyanın saygın bir lideri olmuştur. Demek ki ülke içindeki sorunları çözmek için küçük hedeflere odaklanmak değil, büyük düşünmek gerekir. Türkiye’yi bugün dünyada seçkin bir konuma yükselten ve sözü dinlenir bir ülke haline getiren unsur Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geniş vizyonlarıdır. Bu vizyon sayesindedir ki Türkiye on yıl öncesinin çok ötesine geçmiştir. Artık cebimizdeki pasaporttaki ay yıldızın prestiji tarihinin en yüksek seviyesindedir. Dünyada onlarca ülke, ülkemize vizesiz olarak kapılarını ardına kadar açmıştır.”ifadesini kullandı.

Artvin halkının duygularına tercüman olacağım

Milletvekilliğinin Artvin’e katacakları konusunda da açıklamalarda bulanan Yazıcı, Artvin’in onur ve güven duyacağı bir vekil olacağını söylüyor.  Seçildiği taktirde Artvin halkının duygularına tercüman olacağını dile getiren Nusret Yazıcı, “AK Parti iktidarı zamanında Artvin’imiz de Türkiye’nin büyümesinden nasibini almıştır. Artvin artık eski Artvin değildir. Artvinlilerin bakış açıları da genişlemiş ve siyasetten bekledikleri daha da artmıştır. Hopa dağı tüneli, Karadeniz sahil yolu, barajlar, Doğu Karadeniz mastır planı ve burada saymakla bitiremeyeceğimiz birçok hizmet.

Her şeyden önce ben bugüne kadar Artvin üzerinde emeği olan herkese teşekkür ederim. Başta hâlihazırdaki milletvekilimiz olmak üzere Artvin’i temsilen Mecliste yer alan vekillerimizin hizmetlerini şükranla anıyorum.

Bir Serhad ili olan Artvin’imizin şüphesiz Türkiye’nin kat ettiği gelişimden daha fazla pay alacak potansiyeli ve beklentisinin de olduğunun bilincindeyim. Artvin için zaman yürümenin değil hızla koşmanın zamanıdır. Artvin görünen cesametinin çok ötesinde bir ruha ve potansiyele sahiptir. 164.759 Artvinlinin belki 10 katı İstanbul, Bursa, Ankara gibi büyük şehirlerde ekmeğinin peşine düşmüştür. Ekmeğini kazanmaya çalışmak elbette onurlu bir vazifedir. Fakat Artvin’in kan kaybetmesine artık bir dur demenin vakti gelmiştir.Başta Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan olmak üzere, Devlet Bakanımız Sayın Faruk Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş gibi büyüklerimizin de destekleriyle bu memleketin evlatlarının analarının-babalarının gözlerinin önünden kayıp gitmesinin önüne geçilecektir. Artık bu Serhad memleketin evlatları ekmek aramaya gurbete gitmeyecek, ekmeğini bu toprağın bereketinde bulacaktır.”ifadelerine yer verdi.

Her şey daha müreffeh, huzurlu ve kalkınmış bir Artvin için

Yazıcı hedeflerini anlatırken, her şeyin daha müreffeh, huzurlu ve kalkınmış bir Artvin için olacağını belirtti. Yazıcı, azimle, kararlılıkla, teşkilat, halk, bürokrasi, sivil toplum kuruluşları ile bir bütünlük içerisinde Artvin’i yönetmeye talip olduğunu hatırlatan Nusret Yazıcı; “Artvin Sayın Başbakanımızın Türkiye’miz için gösterdiği 2023 Hedeflerinde yerini hak ettiği yeri elbette alacaktır. Bundan hiçbir Artvinlinin ve evladının şüphesi olmasın.

Hiç şüphesiz siyaset bir hizmet yarışıdır. AK Parti’nin başlattığı bu hizmet maratonunda Artvin’in bir evladı olarak ben de üzerime düşen vazifeleri yerine getirmek üzere 12 Haziran 2011’de yapılacak genel seçimlerde AK Parti’nin milletvekili aday adayıyım.  Yusufeli’nde doğdum, Artvin Çoruh Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaptım ve en son Hopa Meslek Yüksek Okulu’nda müdürlük görevini ifa ettim. Bu toprakların insanının ne kadar çilekeş, ne kadar vefakâr ve bir o kadar da vakur olduğunu neredeyse isim isim bilirim. Şavşat’tan Hopa’ya, Ardanuç’tan Arhavi’ye, Borçka’dan Murgul’a, Yusufeli’ne kadar Artvin’in tamamının Ankara’daki ve Türkiye’deki sesi ve nefesi olmaya adayım. Artvinli olmaktan ne kadar onur ve gurur duyuyorsam, milletimizin büyük teveccühüne mazhar olmuş bir Partiden de aday adayı olmaktan da o kadar onur ve gurur duyduğumu huzurlarınızda ifade etmek isterim.”dedi.

Halkımız yola devam diyecek

Sözlerinin son bölümünde 12 Haziran 2011 Pazar günü ülkemiz ve ilimiz için en hayırlısının tecelli etmesini dilediğini vurgulayan Nusret Yazıcı, halkımızın ilimizde ve ülkemizde yola devam diyeceğine emin olduğunu söyledi. Yazıcı sözlerini; “AK Parti Genel Merkezimiz tarafından Artvin için en uygun milletvekili adayının gösterileceğinden eminim. Aday gösterilsem de gösterilmesem de AK Parti Artvin milletvekili aday adayı olarak, bir Artvin evladı olarak hizmet için bir nefer olduğumu ifade etmek isterim. Bu bakımdan, Cenab-ı Allah’tan 12 Haziran 2011 günü Türkiye’miz ve Artvin’imiz için en hayırlı sonucun tecelli etmesini niyaz eder,

Bu vesileyle hepinizi yeniden saygıyla selamlarım.

Her şey daha müreffeh, huzurlu ve kalkınmış bir Artvin için. Her Şey Türkiye İçin.”ifadelerini kullanarak tamamlamış oldu.

  Editör :  Yusufeli'nin Sesi

Payla? |

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yusufeli'nin Sesi

 Kategori  Siyaset

6499 Ki?i Tarafyndan Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayytly Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Di?er Ba?lyklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Hasan ÖRÜCÜ

Hasan ÖRÜCÜ ¬
Yazı Eklenmemiş

Fatih Poyraz

Fatih Poyraz ¬
İki farklı farkediş

Oktay Erkan

Oktay Erkan ¬
Kendini Bilmeyen Üç Beş densiz

Sevinç Tunç

Sevinç Tunç ¬
TÜRKLERİN AKDENİZ ÇIKARMASI
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Ekim 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 11
 Bugün : 184
 Dün : 227
 Toplam : 899986
 Ip No : 54.236.35.159
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
 Reklam

Yusufeli | Siyaset | Turizm | Kültür - Sanat | Spor | Röportajlar | Aktüalite | Eğitim | Sağlık | VİDEOLAR | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2007-2014- | YUSUFELİ'NİN SESİ | - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.