Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Videolar
 

Ak Parti’de temayül oylaması sonuçlandı - | YUSUFELİ'NİN SESİ |
   
 Ak Parti’de temayül oylaması sonuçlandı

Ak Parti’de temayül oylaması sonuçlandı
 Yazy Boyutu

 Tarih : 21.03.2011 - 10:18:37 


Mehmet Kocatepe: 316, Ahmet Köksal Coşkun: 176, Dilek Alkan: 168, Yaşar Kemal Uzunhasanoğlu: 163, Nusret Yazıcı: 138, Çetin Demirkaya:131, Erdoğan Köse: 74, Yüksel Kantar: 70, Sinan Altunsoy: 54, Vasfi Kurdoğlu: 47, Vehbi Şentürk: 45, Hilmi Akın: 42, Timur Şeyhoğlu: 39, Hayrettin Gülbin: 18, Osman Aytekin: 18, Arif Şimşek: 18, Hasan Yılmaztürk: 15, Yıldırım Bakır: 1 oy aldılar.


Ak Parti’de temayül oylaması sonuçlandı

  Bu haber 20 Mart 2011, Pazar 18:37:24 eklenmiştir. 377 kez okunmuştur.
Ak Parti’de temayül oylaması sonuçlandı Ak Parti’de temayül yoklaması sonuçlanırken sonuçlarda beklenen de oldu sürprizlerde.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Parti’de temayül yoklaması sonuçlanırken sonuçlarda beklenen de oldu sürprizlerde.

Ak Parti temayül yoklamasını gerçekleştirirken sonuçlar açıklanır açıklanmaz sonuçlarda beklenen isimlerin bazıları çok gerilerde kalırken beklenmeyen bazı isimler ise ön plana çıkarak sürpriz yaptılar.

 

Sabah saatlerinde başlayan temayül yoklaması akşam saatlerinde sona erdi. Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen temayül yoklaması öncesinde partililer sinema salonunda toplandılar. Toplantı’da temayül yoklamasını kontrol etmek amacıyla gelen Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu ile Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan birer konuşma yaptılar. Her iki milletvekili de temayül yoklamasının usul ve esaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulundular. İl Başkanı Erkan Balta ise yaptığı konuşmada temayül yoklamasının sandığının burada açılacağını ancak sonucun vekil aday sıralamalarının kesin sonucu olmayacağını vurguladı.

 

Bu görüntüler eşliğinde başlayan temayül yoklamasına 18 aday adayı katılarken, Milletvekili Ertekin Çolak ile İl Başkanı Av. Tüncer Başer oylama dışında tutuldular.

Akşam saatlerinde sonuçlanan temayül yoklamasında sandıklar açıldığında toplan 796 oy kullanıldığı ve 4 oyun geçersiz sayıldığı anlaşıldı. Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu’nun yaptığı açıklama ile milletvekili aday adaylarının aldıkları oylar belirlenmiş oldu. Her delegenin iki oy kullandığı temayül oylaması sonuçlarına göre; Mehmet Kocatepe: 316, Ahmet Köksal Coşkun: 176, Dilek Alkan: 168, Yaşar Kemal Uzunhasanoğlu: 163, Nusret Yazıcı: 138, Çetin Demirkaya:131, Erdoğan Köse: 74, Yüksel Kantar: 70, Sinan Altunsoy: 54, Vasfi Kurdoğlu: 47, Vehbi Şentürk: 45, Hilmi Akın: 42, Timur Şeyhoğlu: 39, Hayrettin Gülbin: 18, Osman Aytekin: 18, Arif Şimşek: 18, Hasan Yılmaztürk: 15, Yıldırım Bakır: 1 oy aldılar.

Oylama sonuçlarını açıklayan Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, bu sonuçların kesin sonuç olmadığını, sürecin devam ettiğini ve süreç ile ilgili olarak nihai kararı genel merkezin vereceğini ifade etti. Ayrıca Çırakoğlu, kesinlikle herhangi bir adayın lehine slogan atılmasını ve alkış yapılmasını doğru bulmayacaklarını vurgulayarak tüm adayların önemli hizmetlerde bulunduklarını özellikle vurguladı.

 

İl Başkanı Av. Erkan Balta, temayül yoklamasını kısa bir konuşma yaparak kapatırken, Balta; bütün aday adaylarının kendilerinin aday adayı olduklarının altını çizerek tüm partililerin 12 Haziran Genel Seçimlerine daha bir yoğunlukla çalışmaya çağırdı.

 

Temayül yoklamasında sürprizler oldu

 

Ak Parti’de gerçekleştirilen temayül yoklamasında beklenen isimlerin sıralamada yer alamadıkları görülürken beklenmeyen bazı isimlerin ise sıralamada üst noktalarda kendilerine yer buldukları görüldü. Milletvekili Ertekin Çolak ile il başkanı iken istifa ederek aday adayı olan Av. Tüncer Başer’in oylama dışında tutuldukları temayül yoklaması sürprizlerle sonuçlandı.

 

Temayül yoklamasında herkesin beklentisi Mehmet Kocatepe’nin birinci çıkacağı yönündeydi. Sonuç beklendiği gibi oldu ve 316 oy alan Mehmet Kocatepe beklentileri boşa çıkartmadı. Temayülde yine beklendiği gibi Dilek Alkan ve Çetin Demirkaya iyi bir oy alarak beklentileri boşa çıkarmayan bir başka isimler oldular. Temayülün sürprizlerini ise Orman Bölge Müdürü iken istifa ederek aday adayı olan Ahmet Köksal Coşkun, Arhavi ilçe başkanı iken istifa eden Yaşar Kemal Uzunhasanoğlu ile Hopa Yüksek Okulu Müdürü iken istifa eden Nusret Yazıcı yaptılar. Ayrıca Gazeteci Yüksel Kantar ile Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Erdoğan Köse’de aldıkları oylar ile dikkat çektiler.

 

Ak Parti’de milletvekili aday sıralaması için süreçte bir adım daha atılmışken, şimdi genel merkezin sonuçla ilgili nihai kararı vermesi beklenecek.   
 Editör :  Yusufeli'nin Sesi

Payla? |

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yusufeli'nin Sesi

 Kategori  Siyaset

13410 Ki?i Tarafyndan Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayytly Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Di?er Ba?lyklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Hasan ÖRÜCÜ

Hasan ÖRÜCÜ ¬
Yazı Eklenmemiş

Fatih Poyraz

Fatih Poyraz ¬
İki farklı farkediş

Oktay Erkan

Oktay Erkan ¬
Kendini Bilmeyen Üç Beş densiz

Sevinç Tunç

Sevinç Tunç ¬
TÜRKLERİN AKDENİZ ÇIKARMASI
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Ekim 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 1
 Bugün : 177
 Dün : 227
 Toplam : 899979
 Ip No : 54.236.35.159
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
 Reklam

Yusufeli | Siyaset | Turizm | Kültür - Sanat | Spor | Röportajlar | Aktüalite | Eğitim | Sağlık | VİDEOLAR | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2007-2014- | YUSUFELİ'NİN SESİ | - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.