Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Videolar
 

Başkan Aytekin Derekapı Boğa Güreşlerini Değerlendirdi - | YUSUFELİ'NİN SESİ |
   
 Başkan Aytekin Derekapı Boğa Güreşlerini Değerlendirdi

Başkan Aytekin Derekapı Boğa Güreşlerini Değerlendirdi
 Yazy Boyutu

 Tarih : 30.05.2017 - 22:22:37 


Yusufeli Belediyesi ve Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen Derekapı Boğa Güreşleri etkinlikleri bu yılda 22 Nisan-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi.


Aylar öncesinden hazırlıklarına başlanan ve Derekapı alanında bir takım yeni çevre düzenleme çalışmaları yapan Yusufeli Belediyesi, Derekapı Boğa Güreşi etkinliklerini başarılı ve sorunsuz bir şekilde tamamladı. 21 Nisan Cuma günü Akarsu Kano Slalom Türkiye Kupası 2. Etap 1. Gün yarışlarıyla başlayan etkinlikler 19 Mayıs Cuma günü yapılan Okullar Arası Artvin Türküleri İl Finali yarışmasıyla sona erdi.

 

Çevre il ve ilçelerden katılımın yoğun olduğu güreşlerde üst düzey bürokratların yanı sıra Belediye Başkanları da ağırlandı. Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin İl Jandarma Komutanı J.Alb. Osman KILIÇ, Artvin İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Artvin Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, Artvin SGK İl Müdürü Kahraman Derece, Yusufeli Kaymakamı Ahmet Altun, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Türkiye Kano Federasyonu başkanı Alper Cavit Kabakçı Derekapı Boğa Güreşlerinde ağırlanan isimler oldu.

 

Güreşlerin bir değerlendirmesini yapan Yusufeli Belediye Başkanı “Derekapı Boğa Güreşleri, son yıllarda belediyemiz tarafından bir festival havasında bir aya yayılan sürede birçok etkinliğin içinde yer aldığı dolu dolu ve güzel bir organizasyon şekline dönüştü. İlçemizin sosyal anlamda yoğun günler geçirmesine neden olan bu tür etkinlikler ilçemize büyük bir canlılık kazandırıyor. Bu etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Halkımızın ilgi ve alakasını gördükçe bu etkinliklerin daha güzelini yapma arzusuyla gelecek yıllara hazırlanacağız. ” dedi. Belediye Başkanı Eyüp Aytekin konuşmasının devamında Derekapı boğa güreşleri organizasyonun gelir ve gider durumunu açıkladı. Elde edilen gelirin 188,584,00 giderin ise 128,123,00 TL olduğunu söyledi. Kalan bakiyenin 60,461,00 lira olduğunu belirtti.

 

Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,”Derekapı Boğa güreşlerine sponsor olarak katkı sağlayan Osman Yiğit ve Hasan Yıldırım’a, Çeka İnşaat’a, Bereket Yapı Malzemeleri Tic. Ltd. Şti Salih İnce ve Oğullarına, Aras Bilişim Endeks Okuma Ltd. Şti’ye, Ak Şeker İnşaat Yakup Şeker ve Serdar Şeker’e, Öz Tahir İnşaat Tahir Şahin ve Sılacılar Tic. Beko Bayi Hüseyin Yalçın’a, Limak İnşaat’a, Abu İnşaat’a, Kaçkar Turizm Birliği’ne, Doğuş Enerji’ye, Mezre İnşaat’a, H2 Yapı’ya, Akyürek Kahramanoğlu Tic. Ltd. Şti’ye, My Garden’a, Kaya Petrol Zevk Kuyumculuk Hayrettin Kaya’ya, Yusufeli Taş Fırın İbrahim Alkan ve Ali Alkan’a, Esnaf Kredi ve Kooperatif Başkanlığı Mehmet Eğilmez’e, Işıldak Ticaret Recep Işıldak ve Oğulları’na, Ülker Bayi Hafız Özer ve Kardeşleri’ne, Cağ Döner Adem Kısa’ya, Şahin Yapı Dekorasyon Abdullah Şahin- Ahmet Şahin-Recep Şahin’e, Köklü Oto Turan Köklü’ye, Selim Çınar’a, Fatih Mermer Fatih Taşkıran’a, Muhammed Aslan’a, Oto Şahin Mevlana Şahin’e, Çakmak Şarküteri Süleyman Çakmak ve Selçuk Çakmak’a, Edfa Turizm Acentesi Yücel Akıllı’ya, Şahin Manav Muammer Şahin’e, Gültekin Hipermarket Ramazan Gültekin’e, Akgül İnşaat Erol Akgül’e, Çevreli Özdemir Selahattin Özdemir’e, İstanbul Pazarı Aksu Kardeşlere, İbrahim Yaşar Tekin’e, Kaplan Ticaret Ahmet Kaplan’a, Livane Küme Pestil Süleyman Köksal’a, Temiztaş Reklam’a, Nar Cafe’ye, Turkcell Mavi Bilişim Mustafa Bakırcı’ya Emrah Oto Galeri Emrah Erdem’e, Çağlayan Fırın Hasan Kurt’a, Eren Ticaret’e, Özdemiroğlu Ticaret Mehmet Özdemir’e, Şahin Manav Muammer Şahin’e, Arzet Lokantası Kara Kardeşler’e, Ferhat Kodat ve Tahsin Gültekin’e desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

 

2017 Yılı Yusufeli Geleneksel Derekapı Güreşleri Festival Programı kapsamında, 21 Nisan Cuma günü; Fotoğrafları Yusufeli Resim Sergisi, Akarsu Kano Slalom Türkiye Kupası 2. Etap 1. Gün Yarışları ve Yusufeli Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konseri, 22 Nisan Cumartesi günü; Akarsu Kano Slalom Türkiye Kupası 2. Etap 2. Gün Final Yarışları, Boğa Güreşleri  ( 1. Gün Küçük Boylar), Kurumlar Arası Rafting Yarışları ve Nurullah AKÇAYIR Konseri, 23 Nisan Pazar günü; Boğa Güreşleri (2. Gün Büyük Boylar ), 4 Mayıs Perşembe günü; Okullar Arası Yöresel Türkü Yarışması, 28 Nisan Cuma; Rafting Türkiye Şampiyonası ( 1. Gün), 29 Nisan Cumartesi günü Rafting Türkiye Şampiyonası  (2. Gün) ve Cemal Çayırcı Konseri, 30 Nisan Pazar günü; Off- Road Oyunları, 17  Mayıs  Çarşamba günü; Okullar Arası Drama Skeç Yarışları, 19  Mayıs  Cuma günü Okullar Arası Artvin Türküleri Yarışması İl Finali yapıldı.

 

Organizasyonda tüm görevlilerin büyük fedakârlıklarla çalıştığını belirten Başkan Eyüp Aytekin,  Derekapı Boğa Güreşlerinde görev alan, jüri heyetine, saha hakemlerine, boynuz kontrol görevlilerine, kantar görevlilerine,  ses sistemi görevlilerine, sunuculara, temizlik şirketi görevlilerine ve görevli belediye personeline ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

 Editör :  Yusufeli'nin Sesi

Payla? |

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yusufeli'nin Sesi

 Kategori  Kültür - Sanat

5132 Ki?i Tarafyndan Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayytly Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Di?er Ba?lyklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Hasan ÖRÜCÜ

Hasan ÖRÜCÜ ¬
Yazı Eklenmemiş

Fatih Poyraz

Fatih Poyraz ¬
İki farklı farkediş

Oktay Erkan

Oktay Erkan ¬
Kendini Bilmeyen Üç Beş densiz

Sevinç Tunç

Sevinç Tunç ¬
TÜRKLERİN AKDENİZ ÇIKARMASI
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Ocak 2021

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 1
 Bugün : 119
 Dün : 232
 Toplam : 924543
 Ip No : 3.239.109.55
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
 Reklam

Yusufeli | Siyaset | Turizm | Kültür - Sanat | Spor | Röportajlar | Aktüalite | Eğitim | Sağlık | VİDEOLAR | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2007-2014- | YUSUFELİ'NİN SESİ | - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.